Haberler ADAY ÖĞRETMENLER UYUM SEMİNERLERİ TAMAMLANDI

ADAY ÖĞRETMENLER UYUM SEMİNERLERİ TAMAMLANDI

         İlçemizde 12-16 Eylül tarihleri arasında Sandıklı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Toplantı Salonunda yeni atanan öğretmenler için “Uyum Eğitimi” semineri düzenlendi. “Uyum Eğitimi” seminerine Sandıklı, Kızılören ve Hocalar ilçelerinden toplam 31 aday öğretmen katıldı.

123

Mesleğe ilk defa atanan aday öğretmenlerin atandıkları yerlerde karşılaşacakları coğrafi, kültürel ve sosyo-ekonomik şartların eğitime doğrudan etki etkilediği, bu etkinin olumsuz yönlerinin olabildiğince giderilerek mesleğe daha bilinçli ve umutlu başlamaları için adaylık eğitim sürecinin başlangıcında destekleyici bir “Uyum Eğitimi” seminerinin düzenlendi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından planlanan, 12345İlçemizdeki “Uyum Eğitimi” seminerine İlçemiz Kaymakamı Ali CANDAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin KARAOSMAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ufuk TAŞBAŞ ve İsmail SARIÇİYİL, katıldı.

1234

 Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan programa göre e-konferans yöntemiyle uzaktan ve çevre tanıtımını da içeren yüz yüze eğitim, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer’ in açılış konuşmasıyla başladı. İlçemiz Kaymakamı Ali CANDAN “Uyum Eğitimi” seminerinde İlk atanan aday Öğretmenlerle tanışma konuşması yaptı. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin KARAOSMAN ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ufuk TAŞBAŞ’ ın katılımı ile eğitim devam etti.

 Yayın:18.10.2012 - Güncelleme:18.10.2012 - 14:16 - Görüntülenme:212 - İlgili Birim : Eğitim Öğretim